مشاوره حرف آخر

اگر شما هم می خواهید جزو رتبه برترهای کنکور 99 باشید کافیست با شماره های سایت مرکزی تماس بگیرید. همراه شما هستیم.

مشاوره حرف آخر

اگر شما هم می خواهید جزو رتبه برترهای کنکور 99 باشید کافیست با شماره های سایت مرکزی تماس بگیرید. همراه شما هستیم.

حرف آخر اولین و برترین موسسه تولید کننده دی وی دی های آموزشی کنکور مبتنی بر انیمیشن و تصویرسازی می باشد. از سال 90 شروع به فعالیت کردیم و در این مدت دانش آموزان زیادی از طریق پکیج های آموزشی ما به رتبه های برتر رسیدند.

۲ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

سلام ، من بی نظیر عزیزی هستم ، دانشجوی دامپزشکی و کارشناس دانشگاهی موسسه حرف آخر. در این مقاله سعی کرده ام مقدمه رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را به صفر تا صد مرور کرده و در اختیار دوستداران این رشته قرار دهم تا آنها همه چیز را در مورد رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بدانند و لازم داشته باشند با دانش بیشتر رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را انتخاب کنید. 10 دقیقه از وقت خود را به این مقاله اختصاص دهید و مطمئناً پشیمان نخواهید شد. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات در مورد سایر رشته های علوم تجربی مقالات مرتبط را در سایت حرف اخر مشاهده کنید.

 

معرفی و آشنایی با رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

رشته علوم آزمایشگاهی براساس کنکور سراسری دانشجو و زیر گروه رشته علوم تجربی و زیر گروه 1. این دوره براساس نیاز موسسات تحقیقاتی و آزمایشگاه های دانشگاه های علوم پزشکی تدریس می شود.

 

مدت تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در مقطع کارشناسی 4 سال و در دوره کارشناسی 2 سال است. پذیرش دانشجو در این رشته علوم آزمایشگاهی بصورت شبانه روزی در دانشگاههای دولتی است و در دانشگاههای آزاد نیز انجام می شود.

 

هدف از این دوره آموزش کارشناسانی است که توانایی انجام آزمایشات ویژه مانند:

 

آزمایشات بیوفیزیکی

بیوشیمیایی

خون شناسی

آسیب شناسی

باکتری شناسی

ویروس شناسی

قارچ شناسی

انگلی

سم شناسی

تجزیه مواد غذایی

و انجام آزمایشات مشابه دیگر در مقاطع بالاتر و بالاتر از مقطع کاردانی تحت نظارت دامپزشکان عمومی یا متخصصان مراکز علمی ، آموزشی و پژوهشی.

 

توانایی های دانشجوی کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی دامپزشکی:

توانایی انجام آزمایش های مختلف مربوط به پیشگیری ، تشخیص و ریشه کن کردن بیماری های حیوانات در بخش های دولتی یا خصوصی

در زمینه دوره های علمی ، دانشجویان دانشکده ها و کالج های دامپزشکی با تهیه دستگاه های مربوطه آزمایش هایی را انجام می دهند.

توانایی انجام انواع آزمایش ها در پروژه های تحقیقاتی ، مراکز تحقیقاتی و مراکز آموزشی

توانایی انجام کارهایی از قبیل مدیریت فنی و اداری آزمایشگاه های دامپزشکی تحت نظارت علمی دامپزشکان

اهمیت رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

نیاز به موسسات تحقیقات پزشکی

نیاز به آزمایشگاه های بخش خصوصی و آزمایشگاه های دانشکده های دامپزشکی

در ادامه می توانید مقاله رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و آزاد را به صورت کامل مطالعه کنید.

 

علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بدون کنکور

رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بدون کنکور یکی از رشته های پیراپزشکی است که توسط داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی انتخاب می شود. داوطلبانی که شرایط ثبت نام علوم آزمایشگاهی بدون کنکور را دارند می توانند در دو فصل مهر و بهمن ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ثبت نام ترم دانشگاه آزاد در کلیه رشته های پیراپزشکی به صورت همزمان انجام می شود.

 

رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در دانشگاه های سراسر و آزاد کشور با و بدون آزمون یا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود که شرایط هر یک از آنها متفاوت است. یکی از معیارهایی که شرکت کنندگان برای ثبت نام بدون کنکور علوم آزمایشگاهی باید داشته باشند معدل متقاضیان است و شرط اصلی پذیرش بر اساس سوابق علوم آزمایشگاهی این است که داوطلب مجاز به انتخاب این گروه آزمایشی باشد.

 

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا درجه علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بدون کنکور و با کنکور متفاوت است یا خیر؟ اما بگذارید به شما بگویم که این مدرک علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بدون کنکور تفاوتی با علوم تجربی دامپزشکی با کنکور ندارد.

 

خوب است بدانید که رشته علوم آزمایشگاهی یکی از رشته های پزشکی است. این یکی از رشته هایی است که در کاهش هزینه های درمان بسیار موثر است. فارغ التحصیلان این رشته مانند پزشکان هستند و به پزشکان در تشخیص و درمان بهتر کمک می کنند.

 

این رشته از علوم آزمایشگاهی دامپزشکی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور شرکت می کند. داوطلبان می توانند در مقطع کاردانی و کارشناسی ثبت نام و انتخاب رشته کنند. افرادی که واجد شرایط ثبت نام در علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستند ، در صورت پذیرش در مقطع کاردانی یا کارشناسی مسئولیت های مختلفی خواهند داشت.

 

تعداد واحدهایی که دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد باید قبول شوند متفاوت است و میزان شهریه این گروه از داوطلبان می تواند متفاوت باشد.

 

من شخصاً معتقدم که رشته دامپزشکی در رشد استعدادهای دانشجویان از سایر رشته های علوم تجربی کم ندارد. امروز ما به مواردی مانند آزمایشگاه که نقش پر رنگ و ارزنده ای در جامعه دارد ، نیاز داریم. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد این زمینه داشته باشیم ، تعداد مراجعه و کارکنان و حجم کار بیشتر است.

 

  • slr srm
  • ۰
  • ۰

سلام ، من بی نظیر عزیزی هستم ، دانشجوی دامپزشکی و کارشناس دانشگاهی مجموعه حرف آخر. دامپزشکی یکی از رشته هایی است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده و در سال های اخیر به یکی از برترین رشته های تحصیلی تبدیل شده است. امروز در این مقاله سعی کرده ام پاسخ سوالات شما در مورد رتبه قبولی دامپزشکی را بنویسم و ​​تمام مواردی را که باید در مورد رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و آزاد گفته شود مرور کردم.

 

شما مانند آخرین رتبه قبولی دامپزشکی ، درصد قبولی دامپزشکی ، سوابق قبولی دامپزشکی و موارد دیگر را بررسی کرده ایم و آنها را در سایت حرف آخر در اختیار شما قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برنامه ریزی دقیق و با دانش بیشتری داشته باشند. برای کنکور سراسری راه اندازی کنید و با اطلاعات کامل تری وارد مراحل ثبت نام کنکور شوید و هنگام اعلام نتایج کنکور سراسری ، رشته را انتخاب کنید و به نتیجه دلخواه برسید.

 

چه رتبه بندی برای دامپزشکی لازم است؟

در جدول زیر اطلاعاتی در مورد رتبه هایی که دامپزشک می خواهد درمورد رتبه قبولی مورد نیاز رشته دامپزشکی از داوطلبان سال گذشته بداند ارائه شده است و بر اساس سهمیه ای که دارید ، رتبه مورد نیاز دامپزشک در این منطقه برای قبولی در این رشته مورد بررسی قرار می گیرد. در این مقاله نیز رتبه کنکور دامپزشکی را بررسی کرده ام

 

شرط پذیرش در رشته کاردانی دامپزشکی داشتن مدرک سیستم 4 ساله ، مدرک سیستم جدید یا مدرک پیش دانشگاهی است. پس از فارغ التحصیلی از دوره کاردانی دامپزشکی ، می توانید با شرکت در آزمون های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری وزارت بهداشت ، سطح تحصیلات خود را به سطح دکتری تخصصی ارتقا دهید.

 

دانشگاه های ملی معروف در دوره روزانه در دامپزشکی عبارتند از:

 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، علوم پزشکی تهران ، علوم پزشکی ایران ، علوم پزشکی اصفهان ، علوم پزشکی تبریز ، علوم پزشکی شیراز ، علوم پزشکی البرز و

 

در حال حاضر 12 دانشگاه دولتی در کشور وجود دارد که دکترای عمومی دامپزشکی دارند و سالانه حدود 750 نفر در آزمون ورودی دانشجویان دامپزشکی پذیرفته می شوند.

 

آخرین رتبه قبولی دامپزشکی جهانی

در جداول زیر ، آخرین رتبه قبولی دامپزشکی روزانه منطقه 1 براساس رزومه داوطلبان منطقه 1 است. با مشاهده جدول های زیر می توانید از رتبه مورد نیاز دامپزشکی دولتی مطلع شوید.

 

پذیرش دامپزشکی تکمیل ظرفیت

بسیاری از شرکت کنندگان در کنکور تجربی در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هدف قبولی در رشته دامپزشکی را دارند. رتبه قبولی دامپزشکی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد فرصتی برای علاقه مندان به این رشته دامپزشکی است تا با کسب رتبه رایگان دامپزشکی بار دیگر شانس خود را در قبولی امتحان کنند. با اعلام نتایج دانشگاه آزاد و تعیین وضعیت قبولی هر یک از داوطلبان ، امکان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که از رشته یا محل قبولی خود راضی نباشند ، وجود دارد. رشته مورد نظر کردن

 

دامپزشکی - دکترای تخصصی / واحد علوم و تحقیقات

 

سطح پذیرش بدبینانه (8846 تا 8921)

 سطح پذیرش منطقه (8845 تا 8797)

سطح پذیرش خوش بینانه (8796 تا 8721)

 

 

دامپزشکی - دکتری تخصصی / واحد ارومیه

 

  سطح پذیرش بدبینانه (7673 تا 7748)

سطح پذیرش منطقه (7672 تا 7624)

سطح پذیرش خوش بینانه (7623 تا 7548)

 

 

سابقه پذیرش دامپزشکی

در اینجا لیستی از سوابق پذیرش دامپزشکی در منطقه 1 ، 2 ، 3 در سال 1998 را تهیه کرده ام. در ضمن ، شما باید سوابق شخصی خود را بررسی کنید تا سهمیه منطقه شما همان شخص باشد. به عنوان مثال ، شخصی که در منطقه 2 است باید سابقه قبولی رشته دامپزشکی کشور منطقه 2 را بررسی کند.

در ادامه می توانید مقاله صفر تا صد معرفی رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را هم مطالعه کنید.

نتیجه گیری کلی

خوشحالم که در این مقاله تاکنون با من بوده اید. امیدوارم اطلاعات مفیدی دریافت کرده باشید ، من پیشنهاد خوبی را برای جبران زمان باقیمانده به شما دوستان عزیز ارائه خواهم داد. با توجه به اینکه بررسی رتبه قبولی دامپزشکی مورد نیاز هر ساله به پذیرفته شدگان کنکور در رشته دامپزشکی کمک می کند ، از این طریق می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رتبه دامپزشکی با مشاوران مجرب موسسه حرف آخر تماس بگیرید. درباره رتبه قبولی دامپزشکی یا رتبه قبولی سایر رشته های علوم تجربی بدانید.

  • slr srm